Välisluureamet korraldab ja kontrollib salastatud teabe (nii riigisaladuse kui ka salastatud välisteabe) käitlemise vastavust nõuetele salastatud IT-süsteemides ehk töötlussüsteemides.
Välisluureamet on üks kolmest riigiasutusest, kes korraldavad salastatud teabe kaitset. Kaitsepolitseiamet korraldab riigisaladuse kaitset füüsilise julgeoleku, dokumendijulgeoleku ja personali julgeoleku seisukohalt. Kaitseväe luurekeskus vastutab salastatud teabe kaitse eest Kaitseväes ja Kaitseliidus.
Salastatud teabe elektroonilise töötlemise vajaduse tekkimisel on asutus kohustatud taotlema salastatud teabe kaitse (STK) e‑keskkonna kaudu endale salastatud IT‑süsteemi küberturbe teenuseid.
Enne salastatud IT‑süsteemi teotlemist tuleb mõelda läbi nn kasutuslugu ehk leida esialgsed vastused järgmistele küsimustele:
Töötlussüsteemis salastatud info töötlemiseks:
Välisluureameti eksperdid veenduvad töötlussüsteemi turvalisuses ning annavad heakskiidu ehk akrediteeringu, väljastades IT‑süsteemile vastavussertifikaadi.
Järgmiseks tutvu kodulehel elektroonilise teabeturbe harudega — nõuded, sideturbelahendused, kiirgusturve, akrediteerimine, intsidendid.
Kõik elektroonilise teabe turbenõuded on väga spetsiifilised ning Välisluureamet on alati valmis riigisaladust või salastatud välisteavet töödelda soovivatele klientidele selgitama, kuidas on kõige mõistlikum salastatud teavet küberruumis kaitsta. Võta julgelt ühendust STK e-keskkonna kaudu.