Tööle Välisluureametisse

Välisluureamet pakub väljakutseid väga paljude erialade inimestele. Oled Sa mõne IT valdkonna ekspert, huvitud küberturbest või meeldib sulle suurandmeid töödelda? Kõnetab Sind hoopis poliitika- või majandusanalüüs, soovid panna ennast proovile rahvusvahelise suhtluses või pead ennast inimhingede inseneriks? Meie juures saad ennast teostada!

Meiega on oodatud liituma inimesed, kes on lojaalsed oma riigile ja kes on valmis andma endast rohkem, kui neilt oodatakse. Hindame kõrgelt inimesi, kes teevad oma tööd kirega, on kursis oma valdkonna arenguga ja kes on aktiivsed uuenduste eestvedajad. Meie igapäevatöös on oluline näidata initsiatiivi, võtta kaalutletud riske ja keskenduda eesmärkide saavutamisele. Me väärtustame meeskonnatööd ja teame, et üksteist toetades suudame rohkem.

Meie töötajad on meie kõige olulisem vara. Me toetame oma inimeste arengut maailmatasemel koolitustega, tasustame tööd vääriliselt ja hoiame motivatsiooni kõrgel ainulaadsete ülesannete ning toetava töökeskkonnaga.

Võid meile oma huvist Välisluureametis töötada igal ajal teada anda,
saates CV etteantud vormil.

Käimasolevad konkursid:

Välisluureametisse kandideerimiseks peab sul olema Eesti Vabariigi kodakondsus. Kandideerimise käigus pead läbima julgeolekukontrolli ja taotlema riigisaladuse juurdepääsuluba. Julgeolekukontrolli läbimine võtab aega vähemalt kolm kuud, mistõttu kandideerimisprotsess on tavapärasest pikem.

Kandideerimisel on oluline teha seda konfidentsiaalselt:

Korduma kippuvad küsimused

Mida kujutab endast riigisaladusele juurdepääsuloa taotlemine ja julgeolekukontroll?
  • Välisluureametis töötamine eeldab riigisaladuse juurdepääsuluba, mille saamiseks tuleb läbida Välisluureameti julgeolekukontroll. See võtab aega vähemalt kolm kuud ja selgitab välja, kas sinu suhtes esineb asjaolusid, mis ei võimalda sulle riigisaladuse juurdepääsuluba anda. Keeldumise asjaolud on välja toodud riigisaladuse ja salastatud välisteabe seaduse § 32 lg 1 ja 2. Lisaks saad riigisaladuse kaitse ja julgeolekukontrolliga seotud küsimustega tutvuda Kaitsepolitseiameti kodulehel.
Millega pean arvestama Välisluureametis töötades?
  • Piirangutega teatud riikidesse reisimisel.
  • Piirangutega oma tööst ja töökohast rääkimisel.
  • Vajadusega viibida eemal oma nutiseadmetest, mistõttu sa ei ole igal hetkel kättesaadav.
  • Puudub võimalus töötada kodukontorist või teha mujalt kaugtööd.
Rahumäe tee 4B, 13415
tel: +372 693 5000 , faks: +372 693 5001